Doprava

Američani jezdí autem. Jezdí všude. A my jim rozumíme. Vzledem k rozměrům krajiny a měst to ani jinak nejde. Chápeme i rozměry aut a sílu motorů. Také to asi jinak nejde. Obří SUV proto, že kempují a piknikují. Když pak vybalují ty lednice a grily, ruzumíme velikosti SUV. Naše auto je druhé nejmenší Chevy z řady 6 SUV a je asi tak velké, jako X5. Chápeme i velké, obrovské pickupy. Oni dají na korbu čtyřkolku nebo motorku, připojí obytný návěs (tak kolem 10 m a opravdu ne přívěs) a jedou. Nebo také proto, že mají hlavní cestu a pak už jen prašné pískové cesty. A na ty holt s Octavií nelze. Vzhledem k plynulosti dopravy, je možné jezdit s rozumnou spotřebou. Nejezdí brzda plyn, jak to známe od nás. My to máme po 4500 km s 3,6 l 300koňovým motorem na benzín za rovných 10. To je slušné!
Náklaďáky mají o dost delší a sypou to stejně jako ostatní auta. Když jedeme 65 mph, tedy 105 kmh a truck nás vezme, člověk kouká.
Tankování mají obráceně. Nejdřív dolary, pak benzín. Když funguje stojan správně a vezme nám kartu, je to prima. Není třeba nikam chodit. To je ale zřídka. Takže do prodejny, předplatit a zpět ke stojanu. Také systém jedné hadice a tlačítek na druh benzínu je také neotřelý. Samozřejmě se člověk nachytá a nějaké to hejblátko nevidí nebo nezná a pak netankuje.
10 nebo 20 km rovné silnice není nic neobvyklého. Ale dá se kochat. S rychlostmi to není tak hrozné. Dálnice buď 105 nebo 115. A vzhledem k hustotě provozu to je akorát. První třídy, řekněme, většinou 105. Nebo 95. Nic, co by člověka štvalo. V parcích pak třeba 60 – 70. Policii kromě Las Vegas nevidět.

RAM vs naše auto
RAM vs naše auto
Chevy Tahoe vs Hanka
Chevy Tahoe vs Hanka
Typický US truck
Typický US truck
Střední velikost obytného návěsu
Střední velikost obytného návěsu
US čerpadlo - dieslaři by plakali
US čerpadlo – dieslaři by plakali

3 komentáře u „Doprava“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *