DOPRAVA V NORSKU 2

Ze několika posledních dnů víme, že není problém v Norsku na 300 km cestě projet 60 tunelů. Ne, že bysme je počítali, ale na tomto čísle jsme se shodli. Mají dokonce i takové, které jsme nečekali – 6 km tunel, v něm kruháč pak další 1 km tunel, obří most, vede do 6 km tunelu s dalším kruháčem. Horší je, že na konci mají cedulku, že jste právě přispěli 140 NOK tím, že jste dílo projeli. Holt Metrostav staví pěkně i zde v Norsku.

Kruháč v tunelu
Kruháč v tunelu

Starší tunely zde nevypadají jako hladké tubusy, ale jako kdyby je kopali krumpáčem. Ale zase je mají natřené na bílo a je v nich tedy lépe vidět.

image

Máme ovšem i 2 negativní zkušenosti. Všude zde mají docela hrubý a tedy hlučný asfalt. 90 kmh zde je jako 130 kmh na D1, tak se na to připravte. A druhé zjištění je, že místní neřeší při vjíždění na hlavní nebo změně pruhu přednosti. Nejednou jsme dupali na brzdy. Vidláci…

1 komentář u „DOPRAVA V NORSKU 2“

  1. Prosím Tě, nebuď tak přísný soudce, vždyť při těch vzdálenostech tam nemůžou mít nacvičený kontakt s jinými vozy a hlavně – máte přeci maskovací barvu, ne?:-))))))) A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *