Arches

Poslední den v Canyonlands byl zasvěcen obloukům a okýnkům v Arches. 

Hned zrána jsme vyrazili na 5,8 km výšlap k nejznámějšímu Delicate Arch. Celá polovina byla pořád do kopce, ale Hanka slibovala lehoučký terén! Nutno dodat, že v jejím podání jsou to zpravidla schody a prudká stoupání😎! Tak tak – sklon byl, schody byly a životě jsem nešla takový kus cesty po jednolitém skalním masivu a pěkné skalní římse. Ale v cíli nás odměnil božský pohled. I máma uznala, že to stálo za to! 

Hlava nebere, jak se toto mohlo vytvořit?
Nemohli jsme vynechat ani nejširší oblouk na světě – Landscape Arch (306 stop). Vycházečka krátká 2,6 km a profilem nenáročná, ale zato pěkně vypečená, dostáváme se opět ke 40 stC. 

Hlava nebere, jak se toto může udržet?
Pidi zastávku jsme udělali na Sand Dune Arch. Takový malý obloučíček mezi skalami, ale jak si holky cestou zaskotačily v písku😃!

Ono se v písku totiž hodně blbě chodí v obuvi.
Na závěr jsme dali monumentální Double Arch. Stáli jsme přímo pod obloukem a přemýšleli, kdy tam upadly ty megabalvany, co leží vedle nás. To by byla trefa! 

Ty malé tečky pod árčem jsou lidi.
V Arches jsme zatím zažili nejhustěji turistů. Nutno dodat, že jsou ohleduplní a např. u Delicate Arch stáli spořádaně ve frontě na focení. Potkáváme také stále více Čechů (v parcích, v motelech, obchodech…) – dnes asi 4 větší skupinky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *